Jarosław (nie) do poznania. Przewodnik dla dzieci… i nie tylko
XVII-wieczne miasto w okresie swojej największej świetności… Wielkie jarmarki… Miejsce spotkań i zetknięcia się kultur Wschodu i Zachodu… Gwar, zakrojony na szeroką skalę handel, rozwój… Co pozostało po tamtym czasie? Wyrusz na spacer, by odkryć Jarosław na nowo…
„Jarosław (nie) do poznania to przewodnik, który służyć ma przede wszystkim jako pomoc przy samodzielnym zwiedzaniu miasta; to pomysł na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub z przyjaciółmi przy poznawaniu przeszłości miejsca, które pozostawało do tej pory nieodkryte lub może zostać odkryte na nowo; to propozycja spaceru, który można zaplanować na swój własny, indywidualny sposób, zdecydować, co jest w nim cenne i ciekawe; to możliwość stworzenia pamiętnika z podróży, zapisania własnych wrażeń, odczuć, wklejenia biletu, czy pocztówki, rozwijania swojej kreatywności w artystycznym tworzeniu i zdobywaniu wiedzy.
Przewodnik prócz możliwości wykorzystania go przy indywidualnym zwiedzaniu, stanowi narzędzie edukacyjne zarówno dla pracowników Muzeum, prowadzących zajęcia dla dzieci, jak i dla nauczycieli, którzy będą mogli posłużyć się nim w swojej pracy.
Przewodnika „Jarosław (nie) do poznania” w papierowej (tradycyjnej) można nabyć w dobrych księgarniach. Bezpłatną wersję elektroniczną przewodnika można pobrać tutaj.
Publikacja powstała w ramach projektu „Jarosław (nie) do poznania”, dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego.